Artykuły

Teksty autorstwa Mirosława Kaznowskiego

Wiosenne porządki w Milanówku

Dzisiaj wspólnie z Katarzyną Wiekiera, Wojtkiem Lutomskim, oraz Patrykiem Jędrychowiczem uporządkowaliśmy zaniedbany skwerek przed Milanowskim Centrum Kultury.

Życzenia Wielkanocne

Życzę nam, aby tegoroczne Święta Wielkanocne przypomniały o cudzie odrodzenia życia w świecie natury i zainspirowały do jeszcze większej troski o nasze środowisko naturalne.  Niech

Jan Paweł II o środowisku

„Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. Jeśli kochacie tę ojczystą ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi!

Rozmowy w rodzinie

Dzielę się niżej treścią listu, którą publikuję za zgodą autorki. Zdaje sobie sprawę, że takie rozmowy toczą się obecnie w wielu polskich rodzinach… Może kogoś

Rozwój zrównoważony

Oto miasto Bournville, Anglia w 1903 r. i dziś. Miejscowość jest słynna z tego, że jest siedzibą fabryki czekolady Cadbury, ale to tylko początek całej historii.

Paszkowianka: konsultacje społeczne w Nadarzynie

Wczorajsze spotkanie z mieszkańcami to już ostatnie z trzech w tym tygodniu na temat kontrowersyjnej drogi wojewódzkiej, tzw. “paszkowianki”, przebieg który ma przecinać cenny las i cenne mokradła w warszawskim obszarze chronionego krajobrazu.

CPK to zwyczajnie zły pomysł

Jeżeli mamy budować gospodarkę w oparciu o relacje z demokratycznymi państwami, w duchu zrównoważonego rozwoju, dbając o interes zwykłego człowieka, to wg takich kryteriów, #CPK jest zwyczajnie złym pomysłem. Nowy korytarz powietrzny nad Ukrainą i Rosją nie jest tym, czego dzisiaj oczekują przewoźnicy, pasażerowie oraz zachodni inwestorzy. Będą omijać projekt szerokim łukiem.