Eko-patriota, społecznik

Zaangażowany i skuteczny działacz społeczny

Eko-patriota, społecznik

Zaangażowany i skuteczny działacz społeczny

Rodzina i wartości

Mieszka w Polsce od czwartego roku życia. Dzieciństwo spędził w Sopocie oraz Brwinowie pod Warszawą. Ukończył liceum w Milanówku oraz szkołę muzyczną w Podkowie Leśnej. W 2005 r. rozpoczął edukację wyższą (licencjat) w Konserwatorium Muzycznym w Birmingham, Wielka Brytania. Następnie ukończył studia magisterskie o profilu marketingu i rozpoczął profesjonalną karierę w korporacji DS Smith. Od 2015 r. mieszka na stałe w gminie Grodzisk Mazowiecki, skąd pochodzi jego żona Beata.


Matka Barbara Kaznowska jest dziennikarką i była założycielką, fundatorką i redaktorką naczelną magazynu “WSPAK”, który wspierał osoby w kryzysie bezdomności. Dziś mieszka w Pruszkowie, gdzie opiekuje się niepełnosprawnym synem.


Ojciec Adam Kaznowski urodził się i wychował w Anglii jako syn polskiego emigranta wojennego i angielskiej matki. Od lat 90. mieszka pod Warszawą. Przez wiele lat pracował w Komisji Europejskiej, a obecnie jest zatrudniony w Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex.


Dziadek Adam Apolinary Kaznowski, ur. we Lwowie, był Żołnierzem 3 Dywizji Strzelców Karpackich i walczył w 1944 roku min. w bitwie o Monte Cassino, za co został odznaczony Krzyżem Walecznych. Po wojnie osiedlił się w Anglii w obawie przed represjami politycznymi rządu PRL.


Dziadek Tadeusz Harasimowicz, ur. w Równem (dziś Ukraina), jako były doradca Lecha Wałęsy prowadził II Krajową Komisję NSZZ Solidarność w Gdańsku, za co został aresztowany i więziony przez służby bezpieczeństwa. Jego historię można poznać w Instytucie Pamięci Narodowej.

Życiorys

1986 - Norwich, Anglia
1991 - Sopot, Polska
2000 - Brwinów, Polska
2005 - Birmingham, Anglia
2008 - Cambridgeshire, Anglia
2015 - Grodzisk Maz., Polska